daktaras2

Informacija

Konsultuojame ligonius, sergančius širdies ligomis – padidėjusio kraujo spaudimo liga (arba hipertenzija), krūtinės angina (stenokardija), persirgę širdies infarktu, po širdies kraujagyslių (šuntavimo) operacijos, prieš ir po kraujagyslių išplėtimo procedūros…

Daugiau »
dviratis2

Atliekame įvairius tyrimus

Mes galime atlikti : Arterinį kraujo spaudimą (matuoti), veloergometriją, širdies echoskopiją, Holterio monitoriavimą…

Daugiau »
map

Mus lengva rasti

Mus surasti nėra sudėtinga, tiesiog reikia nukopijuoti šią nuorodą, įdėti į naršyklės paieškos langą, spausti “enter” ir pamatysite google žemėlapį:

https://www.google.com/search?q=kardiologas&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=RBRxWZucAsGq8weStIrYAQ#q=kardiologas&rflfq=1&rlha=0&rllag=54895047,23930152,2700&tbm=lcl&tbs=lrf:!2m1!1e2!3sEAE,lf:1,lf_ui:2


Daugiau »

Tyrimai ir medicininė aparatūra

Pulso matuoklis

pulso matuoklis

Ant riešo uždedamas specialus laikrodis, o ant krūtinės elastinis diržas, kuriame yra daviklis fiksuojantis širdies dūžius. Nustatomas mažiausiais, dažniausiais pulsas, kiek sunaudojama kalorijų ir kt.

Kraujo spaudimo matavimas parą laiko

kraujo spaudimo monitorius

Pacientui uždedamas kraujo spaudimo matuoklis (monitorius), parą laiko registruojamas spaudimas, po to analizuojamas – koks buvo didžiausias ir mažiausias sistolinis spaudimas dieną ir naktį, kaip kito nenaudojant ar panaudojus vaistų.

Asmeninis elektrokardiografas

asmeninis elektrokaardiografas

Suteikia galimybę užsiregistruoti elektrokardiogramą pacientui pačiam sau neritmiško plakimo metu. Vėliau įrašą peržiūri gydytojas, nustato diagnozę, gali paskirti patį optimaliausią gydymą.

Holterio monitoriavimas

holteris

Šio tyrimo metu pacientui ant krūtinės pritvirtinami 4 lipdukai-elektrodai, kurie sujungiami su mažu, apie 180 g sveriančiu aparatuku. Jis pritvirtinamas ant juosmens su elastine juosta. Pacientas  parą laiko nešioja aparatą. Po to jis nuimamas, prijungiamas prie kompiuterio ir specialia programa analizuojami duomenys. Nustatoma kiek ir kokios rūšies ritmo sutrikimų buvo per parą, kokį tolimesnį gydymą reikia paskirti.

Širdis – nuostabus biologinis varikliukas, kurio raumuo susitraukia apytikriai net 100 000 (šimtą tūkstančių kartų) per parą. Tyrimo metu nustatoma ar rimiškai plaka širdis ar yra “permušimų” t.y. ekstrasistolių. Pvz. jei yra 1000 ekstrasistolių atrodytų skaičius didelis, bet tai sudarytų tik apie 1 proc. visų širdies suplakimų ir mediciniškai vertinant nėra reikšmingas. Net 2000 – 3000 dar nėra labai dideli skaičiai. Jei jų yra 10000 ar daugiau sprendžiamas klausimas ar gydyti spec. antiaritminiais vaistais ar taikyti vadinamąjį intervencinį gydymą – radiodažnuminę abliaciją  (širdies aritmijos židinio panaikinimas kateterių pagalba).

Taip pat nustatoma ar nėra labai reto ar labai dažno širdies ritmo epizodų, priširdžių virpėjimo priepuolių.

Širdies echoskopija

echoskopija2

Tyrimo metu ultragarso aparatu ištiriama širdies vožtuvų būklė, kraujotakos pro vožtuvus pobūdis, vožtuvų susiaurėjimas (stenozė) ar nesandarumas (regurgitacija) širdies ertmių dydžiai, tiksliai nustatoma kaip susitraukinėja širdies raumens dalys, koks yra širdies nusilpimo (nepakankamumo) laipsnis.

Veloergometrija

dviratis2

Specialiu medicininiu dviračiu, stebint elektrokardiogramą, pulsą, kraujo spaudimą, duodamas tiksliai dozuotas standartizuotas krūvis širdžiai, kuris palaipsniui didinamas. Tada įvertinamas širdies pajėgumas, jos rezervai tiek sveikiems tiek ir ligoniams.

Kompiuterinė elektrokardiograma

Komp EKG

Šis tyrimas tai elektrokardiograma ir kartu kompiuterinė jos analizė leidžia nustatyti labai daug širdies veiklos elektrinių parametrų, širdies ritmo sutrikimus, deguonies stoką (išemiją), išsiplėtimą ir t.t.

Arterinis spaudimas

kraujospudis1

Kabinete matuojamas arterinis kraujo spaudimas laikantis tikslios metodikos. Pacientai apmokomi matuotis kraujo spaudimą sau ir artimiesiems