kardiologas.lt Paslaugos Ir Tyrimai Holterio Monitoravimas

Holterio Monitoravimas

Šio tyrimo metu pacientui ant krūtinės pritvirtinami 4 lipdukai-elektrodai, kurie sujungiami su mažu, apie 180 g sveriančiu aparatuku. Jis pritvirtinamas ant juosmens su elastine juosta. Pacientas parą laiko nešioja aparatą. Po to jis nuimamas, prijungiamas prie kompiuterio ir specialia programa analizuojami duomenys. Nustatoma kiek ir kokios rūšies ritmo sutrikimų buvo per parą, kokį tolimesnį gydymą reikia paskirti.

Širdis – nuostabus biologinis varikliukas, kurio raumuo susitraukia apytikriai net 100000 (šimtą tūkstančių kartų !) per parą. Tyrimo metu nustatoma kaip perą kinta pulsas, ar rimiškai plaka širdis ar yra „permušimų“ t.y. ekstrasistolių. Pvz. jei yra 1000 ekstrasistolių atrodytų skaičius didelis, bet tai sudarytų tik apie 1 proc. visų širdies suplakimų ir mediciniškai vertinant, nėra reikšmingas. Net 2000 – 3000 dar nėra labai dideli skaičiai. Jei jų yra 10000 ar daugiau sprendžiamas klausimas ar gydyti spec. antiaritminiais vaistais ar taikyti vadinamąjį intervencinį gydymą – radiodažnuminę abliaciją (RDA arba širdies aritmijos židinio panaikinimas kateterių pagalba).

Taip pat nustatoma ar nėra labai reto ritmo (ir sprendžia ar nereikia širdies stimuliatoriaus) ar labai dažno širdies ritmo epizodų, prieširdžių virpėjimo priepuolių.